Θα μας εκπροσωπήσει στο Miss World με παραδοσιακή ποντιακή φορεσιά
![Η Σταρ Ελλάς 2021 είναι η Άννα Παυλίδου και είναι Πόντια (Φωτ.: tlife.gr)](https://www.pontosnews.gr/files/2021/11/pavlidou-anna-750x375.jpg)
(Φωτ.: tlife.gr)
Και Σταρ Ελλάς για το 2021 είναι… η Άννα Παυλίδου, η οποία εκτός ότι κατείχε, όπως φαίνεται όλα τα προσόντα για τον τίτλο, είναι και Πόντια.
Η ίδια μάλιστα ετοιμάζεται, μαζί με την Ένωση Ποντίων Καλαμαριάς να μας εκπροσωπήσει στο Miss World, όπου θα βρεθεί ντυμένη με παραδοσιακή ποντιακή φορεσιά. Επιπλέον, στο βίντεο της για το διαγωνισμό, θα εμφανιστεί με χορευτικό της Ένωσης Ποντίων Καλαμαριάς, με λύρα και νταούλι, τιμώντας για ακόμα μία φορά την καταγωγή της.
![Η Σταρ Ελλάς 2021 είναι η Άννα Παυλίδου και είναι Πόντια starhellas3](https://www.pontosnews.gr/files/2021/11/starhellas3.jpg)
Ο διαγωνισμός, όπου λαμβάνουν μέρος γυναίκες απ’ όλο τον κόσμο, θα πραγματοποιηθεί στις 17 Νοεμβρίου του 2021 στο Πουέρτο Ρίκο και ευχόμαστε όλοι στην Άννα, καλή επιτυχία!
Η Άννα Παυλίδου είναι 22 ετών και στέφθηκε Σταρ Ελλάς την Τετάρτη 3 Νοεμβρίου, κατακτώντας δηλαδή, τον πιο υψηλό τίτλο των ελληνικών καλλιστείων. Είναι επιχειρηματίας, αφού της ανήκει gastrobar στην Καλαμαριά της Θεσσαλονίκης αλλά και ένα vegeterian fast food στην ίδια περιοχή.
![Η Σταρ Ελλάς 2021 είναι η Άννα Παυλίδου και είναι Πόντια starhellas](https://www.pontosnews.gr/files/2021/11/starhellas.jpg)
pontosnews.gr
Έτοιμη μοιάζει για το αντάρτικο!